A gyógyító Skechers cipők

Március végén írtam egy bejegyzést a cipőkről, de rájöttem, hogy rosszul fogtam meg a témát: kit érdekel, mivel lehet ötven évesen azonosulni? A probléma nem az volt, hogyan fejezzem ki a személyiségemet a cipőm által, hanem a gyulladt sarokcsontom, latinul plantar fasciitis, amitől hónapok óta nem tudtam már se lépni, se állni, se aludni rendesen.

Utánaolvastam a témának, és sokfelé ajánlották ezeket a párnás cipőket. Mivel akció volt az Office Shoesban, 14 ezer forintért megvettem ezt itt:

Azóta is áldom a Skechers nevét és minden termékét. A sarokgyulladásom elmúlt, és a következő területeken jött rendbe az életminőségem:

Kutyasétáltatás: már az ismerőseim is észrevették, hogy sántítok – hát persze, próbáltam kímélni a sarkamat, mert fájt minden lépés. A Skechers cipőben viszont mintha felhőkön vagy párnán lépkednék, semmi fájdalom, a kutyasétáltatás újra a régi önfeledt barangolás a lakótelepen.

A cipővel egy probléma volt: ha hosszabb ideig viseltem és megduzzadt a lábam, akkor már kicsi volt, törte az ujjaimat. Vettem tehát egy 47,5-es Skechers Aberdeen dedikált futócipőt, bár voltak kétségeim, hogy az alsó ablakos rész milyen lesz:

…az alsó ablakos résszel semmi baj nincs, hozza ugyanazt a párnás érzést, mint a másik cipő. A második Skechersem újabb területeken adta vissza az életkedvemet:

Koncertek: egy átlagos koncert minimum három óra álldogálás, séta és tánc, plusz ha fotózok, akkor különböző tornamutatványok előadása. Egy ideje egyáltalán nem élveztem ezeket a fájdalom miatt, és persze ha én szenvedek és rossz kedvem van, az Noéminek is rossz. Tavaly október, november és december folyamán 1(!) koncerten voltam: Koncz Zsuzsáén, ahol a fotózás után le lehetett ülni a Papp Lászlóban. De mióta Skecherst hordok, voltunk Valmar, Neoton, Delta, V-Tech, 4S Street koncerteken… A V-Tech után emlékezetes volt, hogy futni kellett a villamos után, és az ösztönös reakcióm az volt, hogy erre semmi esély. De aztán a végigfotózott, végigállt és végigtáncolt este után mégis futni kezdtem, lábaim alatt a párnákkal, és simán elértük a villamost.

Kocogás: tavaly vettem egy új, dedikált futócipőt, egy nem különösebben párnázott Nike Revolution 6-ot – abban gyulladt be a sarkam. A Skechers Aberdeenben viszont fél év kihagyás után újrakezdtem a kocogást, és mint kiderült, nagyon-nagyon sokat számít, hogy mennyire párnázott felületre érkezel le több ezer alkalommal a túlsúlyoddal együtt. Futó szakértők mondják, hogy a túlpárnázott cipő nem ideális, mert ha nem úgy pattansz vissza, mint egy rugó, akkor nem fogsz tudni fejlődni és rekordot dönteni… De nekem bőven elég, hogy ismét képes vagyok lekocogni a 6-7 kilométeremet.

Kirándulás: tavaly ősszel fel sem merült, hogy kirándulni menjünk, hiszen még a kutyával is sántikálva mentem el a sarokig. Idén viszont az új cipőket viselve tíz kilométeres vidéki túrára mentünk Szicíliában, lenyomtuk a 12 kilométeres Malomkört a Szent Mihály-hegyen, múlt szombaton pedig olyan könnyedén sétáltam fel a Gellért-hegyre, hogy Loki jobban elfáradt, mint én…

Nyilván más márkáknak is vannak vastagon és puhán párnázott cipői, az Under Armour cipők például szintén tök jól néznek ki, egy kolléganő három éve hordja a Hoka cipőjét, az Adidas Cloudfoam is biztos jó, vagy ha olcsón akarod megúszni, a Dorkó szekcióban nézz körül. Én egyelőre Skechers hívő lettem, a legújabb fekete cipőm (Summits) például az irodába szól:

Cipővásárlás ötvenes, túlsúlyos, sarokfájós pasinak

Mindig, minden hirdetés a fiatal, vékony, sportos embereknek szól. Az órák már rég nem az időt mérik, hanem a futást, cipőket eleve csak futáshoz készítenek, a pólókat a kigyúrt faszik hordják. Mit válasszon, aki nem fiatal, nem vékony és nincs kigyúrva? A munkahelyi stílus egyértelmű, de azon kívül? Mivel lehet azonosulni ötven évesen? Szerintem például ezekkel:

Shaq

Shaquille O’Neal most 54 éves, visszavonult amerikai kosárlabdázó, a „kétajtós szekrény” testalkat iskolapéldája, és abszolút vállalható személyiség. Legendás, ahogy visszalépett a Reebok-szerződéstől, és ahogy a szegényeket segíti.

A cipői is jók: a jelenleg „Shaqnotize” néven árult cipőt a CCC-ben vettem és hosszú hónapokig hordtam, a koppenhágai hétvégén például egész napos városnézés után sem fájt benne a lábam.

Koppenhágában, Shaq cipőben

Tavaly decemberben, szintén a CCC-ben féláron vettem továbbá egy Maximpact fantázianevű Shaq cipőt, mert jól nézett ki, széles, kényelmes, azóta is hordom.

Skechers

Tavaly ilyenkor volt egy szuper ötletem: ha elkezdek egyre hosszabb távokat futni, biztosan lefogynék, hiszen például egy félmaratont nem is lehetne kövéren lefutni. El is kezdtem növelni a távolságot, 6 kilométerről 9-ig jutottam, amikor begyulladt a sarkam és teljesen be kellett fejezzem a futást. Hónapokig fájt és nem használt semmi: másik Nike futócipőt vettem, masszíroztam, krémeztem, orvosnál is voltam vele.

Aztán utánaolvastam a neten, milyen cipőket ajánlanak a kövéreknek: Hoka, Brooks és Skechers. A Hoka és a Brooks is főleg futócipőket árul, de pont nem futáshoz kellett volna cipő. Az Office Shoesban viszont félárú akció volt Skechers cipőkre, úgyhogy vettem egy Bobs B Flex – Arctic Edge cipőt 13 ezer forintért. A lábfájásom szinte azonnal elmúlt és azóta se tért vissza, én pedig a Skechers márka hívője lettem, annyira, hogy nemrég kifejezett futócipőt is vettem náluk (akciós volt a Shopmarkban…)

Azóta meglepően sok ismerősömről derült ki, hogy szintén Skechers cipőket hord, de ez valahogy nincs benne a beszélgetésekben, nem figyelünk oda rá, nem adjuk át az információt. Még nem az a téma, hogy kinek hol fáj… pedig a sarka például szinte mindenkinek fáj, mint kiderült. De salsa tánchoz is sokan hordanak Skecherst, a házban is legalább ketten…

Amit még ki akarok próbálni, ha legközelebb cipőt veszek: a „széles” és „extra széles” típusok, illetve a kollaborációs cipő Snoop Dogg-gal, ő is egy vállalható arc…